BLOG

Recepty do vašej kuchyne

Ochutnali ste už vegánske jedlá, aj keď milujete mäso? Tiež ste boli prekvapení z tých nových úžasných chutí? Ponúkame Vám návod v spolupráci s vegásnkou reštauráciou, ako si taký šalát, aj keď zakaždým originálny, spraviť doma. Mňam!

Omega-6 nenasýtené mastné kyseliny (kyselina linolová) radíme do kategórie esenciálnych mastných kyselín. Tak ako Omega-3 mastné kyseliny ani omega-6 mastné kyseliny si náš organizmus nedokáže vytvoriť sám. Musíme ich prijímať v strave a udržať si tú správnu hladinu. Ich nedostatok nám spôsobuje zdravotné problémy. Avšak ich konzumácia má pozitívny...

Všetci poznáme klasické vyprážané zemiakové hranolky. Nájdeme ich pomaly v každej reštaurácii a určite aj u niektorých z nás doma. Sú tradičné a každý pozná ich chuť, ale čo tak si spraviť inú alternatívu hranoliek? Sú takisto jednoduché na prípravu, veľmi chutné, viete si ich pripraviť doma podľa svojej chuti a sú veľmi zdravé.

Podarilo sa vám vypestovať alebo nazbierať veľa byliniek a neviete čo s nimi? Jedna z možností je zamrazenie alebo vysušenie, aby ste bylinky mohli využiť aj počas zimných mesiacov. Avšak je tu aj mnoho ďalších možností využitia, jednou z nich sú aj bylinkové oleje. Ich príprava je veľmi jednoduchá a výsledok veľmi chutný.

Peter Varga pripravil túto skvelú variantu batátov spolu s repkovým olejom Flaviol. Inšpiroval ho recept od blogerky Lenivá kuchárka. Recept je rýchly a plný zaujímavých chutí, ktorý si môžete ľahko pripraviť. Teraz sa môžete inšpirovať vy a vytvoriť svoju verziu tohto receptu. Vždy si ho môžete upraviť podľa svojej chuti, aby ste ulahodili svojmu...

Letná sezóna cukiet stále trvá. Aj vy máte doma hneď niekoľko kusov? Nekúpili ste ju, len vám pristála v kuchyni? Ale ako na ňu, aby sme nemuseli robiť stále dookola to isté jedlo?

Ak máte radi studenú kuchyňu určite vás potešíme. Najnovší olej vo Flaviol rodine má lepšie hodnoty ako ktorýkoľvek iný olej. Repkovo-reďkvový olej Flaviol obsahuje najvýhodnejší pomer omega-3 a omega-6 mastných kyselín a navyše obsahuje aj najviac vitamínu E. A vy ho teraz môžete používať do všetkých obľúbených studených jedál.

Letné teploty idú hore a vy rozmýšľate čo by ste si navarili, aby ste nemuseli tráviť čas pri horúcom šporáku? Máte chuť na niečo svieže a chutné? Skúste si pripraviť studenú špenátovú polievku, ktorú nemusíte variť. Je veľmi jednoduchá a rýchla. Suroviny len rozmixujete a ochutíte. Polievka vás zasýti, osvieži a môžete si ju zobrať kdekoľvek zo...

Dezert po skvelom nedeľnom obede je dilema. Spichneme jednu bábovku? Alebo pripraviť prekvapenie? Skúste si spolu s nami a najmä skvelým šéfkuchárom Petrom Vargom zaspomínať na recepty našich mám a starých mám. Čo takto Jablká v župane...spomenuli ste sin a tú vôňu z detstva?

Peter Varga je svetoznámy kuchár, ktorý varí pre svetové hviezdy. Aj napriek tomu, že pôsobí v zahraničí, využíva vo svojej kuchyni aj náš slovenský repkový olej FLAVIOL. V najbližších blogoch vám prinesieme sériu neodolateľných receptov, ktoré pre vás pripravil práve Peter Varga.

Vynechávate raňajky lebo nemáte čas na ich prípravu? Utekáte do práce hladný a potom nemáte dostatok energie, aby ste sa naštartovali a začali sa naplno venovať práci? Alebo sa aj naraňajkujete, ale ste o hodinu hladný? Pripravte si raňajky alebo desiatu deň vopred a ušetríte si ráno čas na niečo iné. Chutné raňajky vám dodajú dostatočnú energiu a...