Blog

Zahrejte polievkou telo i dušu

20.2.2018 0:00
775 zobrazení

Je veľmi príjemné vrátiť sa v zimnom, sychravom počasí domov do tepla. A ak na vás ešte čaká horúca polievka, je to doslova návrat do rovnováhy. S pomocou repkového oleja si môžete uvariť množstvo chutných polievok, ktoré vás zahrejú na tele aj na duši.

Chutné teplé zeleninové polievky sú veľmi zdravé a dokážu naše telo zahriať, keď nám je zima. Dodajú nám energiu, posilnia imunitný systém či podporia lepší spánok a pozdvihnú náladu. Aj preto by sme mali konzumovať polievky častejšie, nielen v tomto chladnom období. Polievky tiež napomáhajú zbaveniu sa zápalov a dodávajú telu vitamíny. Spolu s repkovým olejom tvoria dokonalú kombináciu prospešných látok pre naše telo.

Pripravili sme si pre vás recept na jednoduchú polievku, ktorú uvaríte rýchlo a nepotrebujete na jej prípravu veľa surovín. Jej chuť je veľmi príjemná a zaručene vás zahreje a posilní.

Mrkvová polievka

Suroviny:

5 ks mrkvy

1 cibuľa

Repkový olej Flaviol

Soľ

Korenie

Kurkuma

Petržlenovú vňať

Postup:

V hrnci osmažíme na repkovom oleji nakrájanú cibuľu. Potom pridáme nakrájanú mrkvu. Jemne posolíme, okoreníme a pridáme kurkumu. Takto to chvíľu smažíme. Zalejeme zeleninu asi litrom vody a varíme, až kým nie je mrkva dostatočne mäkká. Po dovarení pridáme petržlenovú vňať a môžeme podávať. 

Dobrú chuť!

Mohlo by vás zaujímať

Malý zázrak menom repkovo-reďkvový olej Flaviol

20.8.2018 1166

Ak máte radi studenú kuchyňu určite vás potešíme. Najnovší olej vo Flaviol rodine má lepšie hodnoty ako ktorýkoľvek iný olej....

Čítať viac