Blog

Chutné raňajky na skvelý štart dňa

3.5.2018 0:00
533 zobrazení

Vynechávate raňajky lebo nemáte čas na ich prípravu? Utekáte do práce hladný a potom nemáte dostatok energie, aby ste sa naštartovali a začali sa naplno venovať práci? Alebo sa aj naraňajkujete, ale ste o hodinu hladný? Pripravte si raňajky alebo desiatu deň vopred a ušetríte si ráno čas na niečo iné. Chutné raňajky vám dodajú dostatočnú energiu a vy budete môcť vykročiť do pracovného dňa skvelo naladený a plný energie.

Ak ste typ človeka, čo si ráno nestíha pripraviť raňajky, tak pre vás máme skvelý typ. Pripravte si raňajky večer deň vopred a ráno si môžete zobrať raňajky do práce a ušetríte si čas napríklad na dlhší spánok. Ponúkame Vám preto recept od blogerky Unigue_by_gigi na vynikajúce zdravé muffiny. Sú ideálne na raňajky, desiatu alebo si ich môžete dať len tak ku káve na spestrenie dňa.

Banánovo-cviklové muffiny s makom a čokoládou

Ingrediencie:

2-3 banány

1 cvikla

mletý mak podľa chuti

štipka škorice

2 vajcia

40g masla

1PL repkového oleja FLAVIOL

1 ½ šálky mandľového mlieka

1 šálku múky ( buď rozmixované ovsené vločky alebo pohánku, podľa toho čo vám viac chutí)

Kypriaci prášok

Postup:

Banány rozmixujeme na penu, pridáme cviklu(predtým rozmixovanú v mixéri), mletý mak, štipku škorice, 2 vajíčka, 40g roztopeného masla a 1 PL repkového oleja FLAVIOL, 1 ½  šálky mandľového mlieka , 1 šálku muky a kypriaci prášok. Zmes nalejeme do pripravených muffin formičiek a navrch polámeme 70% čokoládu alebo aj všetky tie čokoládové zajace a vajíčka čo vaši chlapi vyšibali cez Veľkú Noc. Dáme piecť na 25 min pri 185 stupňoch. Mali by byť vláčne a čokoládové.

Dobrú chuť.

Mohlo by vás zaujímať

Ako využiť množstvo byliniek na konci leta?

26.10.2018 452

Spravte si bylinkové oleje. Podarilo sa vám vypestovať alebo nazbierať veľa byliniek a neviete čo s nimi? Jedna z možností je zamrazenie...

Čítať viac