Blog

Chutné pohostenie na Veľkú Noc

7.3.2018 0:00
1143 zobrazení

Prichádzajú Veľkonočné sviatky a s nimi je už tradične spojené aj dobré jedlo. Avšak príprava viac druhov jedál si vyžaduje dlhú prípravu. S Veľkou Nocou sú spojené jedlá ako baranček, zemiakový šalát či rôzne rolády. K nim sa ešte pre sviatkami isto v našom blogu dostaneme. Nemôžeme zabudnúť ani na sladké koláčiky, ktoré pohostia kúpačov. Všetky tieto jedlá si môžete pripraviť s pomocou repkového oleja Flaviol.

Repkový olej Flaviol môžete použiť takmer do každého jedla, ktoré budete túto Veľkú Noc pripravovať - či už sladký alebo slaný pokrm pre vašu návštevu. Má neutrálnu chuť a vôňu preto ho v jedle nebudete cítiť. A obsahuje ideálny pomer omega-3 a omega-6 mastných kyselín, konkrétne 1:2 a tiež je cenným zdrojom vitamínov E, A, D a K , ktoré sú prospešné pre naše zdravie.  

Čo tak túto Veľkú Noc pripraviť jeden jednoduchý koláč, ktorý si krásne tematicky ozdobíte a bude pútať všetku pozornosť hostí? Aj to sa dá. My vám preto taký recept ponúkame. Chutné veľkonočné kapkejky od blogerky Veroniky Svobodovej – specialeditionlife.com. Vyzerajú skvelo a určite nimi potešíte aj vašich hostí a kúpačov. A samozrejme nemôžeme zabudnúť zdôrazniť, že v recepte je použitý repkový olej Flaviol, ktorý vyzdvihne chuť ostatných surovín v recepte.

 

Veľkonočné kapkejky

Čo potrebujete: 

na cesto:

220g polohrubej špaldovej múky, 100g trstinového cukru, 130ml repkového oleja FLAVIOL, 170ml vlažného mlieka, 2 vajíčka, 1ks čokolády na varenie, 2ČL kypriaceho prášku, hrsť orechov, hrsť hrozienok, hrsť sušených brusníc

na krém:

250g mascarpone, 100g mäkkého tvarohu, 100g práškového cukru, 1 vanilkový struk,  citrónovú kôru

na ozdobu: 

arašidy v čokoláde

 

Postup: 

Suroviny na cesto zmiešame(všetko okrem čokolády, orechov, hrozienok a brusníc) a vyšľaháme z nich cesto, nakoniec pridáme nasekanú čokoládu, orechy, hrozienka a brusnice. Košíčky naplníme cestom asi 1cm pod okraj a dáme piecť do vyhriatej rúry na 180 stupňov, cca 25 minút. Po vytiahnutí z rúry ich necháme poriadne vychladnúť. Medzitým si pripravíme krém. Vyšľaháme mascarpone s tvarom a cukrom, potom pridáme zrniečka z vanilkového lusku a citrónovú kôru podľa chuti. Zdobenie je len na vás.

Dobrú chuť!

Mohlo by vás zaujímať

Malý zázrak menom repkovo-reďkvový olej Flaviol

20.8.2018 1038

Ak máte radi studenú kuchyňu určite vás potešíme. Najnovší olej vo Flaviol rodine má lepšie hodnoty ako ktorýkoľvek iný olej....

Čítať viac